Musk, Gates, Zuckerberg. Kto im dał władzę na światem

Najbogatsi przedsiębiorcy i szefowie wielkich korporacji nigdy nie odgrywali tak wielkiej jak dziś roli na arenie międzynarodowej. Pytanie, czy mają do tego prawo i kompetencje.

Publikacja: 11.11.2022 10:00

– Kiedy Elon Musk wypowiada się o sytuacji w Ukrainie, niewątpliwe staje się jest podmiotem stosunkó

– Kiedy Elon Musk wypowiada się o sytuacji w Ukrainie, niewątpliwe staje się jest podmiotem stosunków międzynarodowych – mówi Małgorzata Bonikowska, prezes Centrum Stosunków Międzynarodowych

Foto: Muhammed Selim Korkutata/Anadolu Agency/Getty Images

Bardzo dużo tweetujesz – zwraca się do Elona Muska dziennikarka CBS Lesley Stahl w trakcie wywiadu z 2018 roku. Założyciel firmy Tesla stwierdza z uśmiechem, że używa Twittera, by wyrazić siebie. W odpowiedzi Stahl zauważa, że Musk często atakuje swoich krytyków. „Twitter to pole bitwy. Gdy się tam pojawiasz, jesteś na arenie i walczysz” – tłumaczy miliarder. „Wiesz, jak brzmisz?” – pyta dziennikarka. Zaskoczony biznesmen przewraca oczami. „Jak ktoś, kto zasiada w Białym Domu” – precyzuje Stahl, na co Musk mówi, że Donald Trump „bardzo dobrze posługuje się Twitterem”. Po tym zdaniu prowadząca poważnieje i pyta wprost: „Widzisz jakieś podobieństwa między sobą i nim?”.

Pozostało jeszcze 97% artykułu

Tylko 99 zł za rok.
Czytaj o tym, co dla Ciebie ważne.

Sprawdzaj z nami, jak zmienia się świat i co dzieje się w kraju. Wydarzenia, społeczeństwo, ekonomia, historia i psychologia w jednym miejscu.
Plus Minus
Posłuchaj „Plus Minus”: Kiedyś to byli prezydenci
Plus Minus
„Historia miłosna”: Konserwatysta na lekcjach empatii
Plus Minus
„Polska na prochach”: Siatki pełne recept i leków
Plus Minus
„Ale wtopa”: Test na przyjaźnie
Plus Minus
„Thunderbolts*”: Antybohaterowie z przypadku
Materiał Promocyjny
Między elastycznością a bezpieczeństwem